Pozor na kvalitu

Na trhu existuje stále velké množství výrobců plastových bazénů, kteří z důvodu tlaku na co nejnižší cenu používají nedostatečnou sílu materiálu a ošizují konstrukci bazénu.

Tato konstrukce nezajistí z dlouhodobého hlediska dostatečnou stabilitu, statiku a konstrukční pevnost, což způsobuje následné zvlnění stěn bazénu a krácení životnosti bazénu.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ

Materiál - kvalita a síla

Nejdůležitějším faktorem, který ovlivňuje životnost bazénů je kvalita a síla polypropylenu, ze kterého je bazén svařován. Doporučujeme si u výrobce vždy ověřit, z jaké síly materiálu jsou stěny bazénu a výztuhy tvořeny.

Naše společnost používá nejkvalitnější dostupný materiál na trhu od německé firmy Röchling. Síla stěny bazénu se u našich produktů pohybuje od 6 do 8 mm. Výztužná žebra a límce jsou o síle 10 až 15 mm dle zvoleného modelu bazénu. Což je o 1 až 3 mm silnější materiál v porovnání s některými konkurenčními výrobky.

Sváry a opracování materiálu

Stěna bazénu je tvořena z jednolitého návinu – výhodou je, že na stěně bazénu je pouze jeden svár, který je proveden bezešvou technologií na svářecím CNC automatu.

Dno bazénu je provedeno taktéž bezešvou technologií na CNC svářecím automatu, při kterém je zajištěn hladký povrch spoje a nevznikají na dnu výstupky a hrbolky, ve kterých by se usazovaly nečistoty.

Opracování materiálu

Na opracování (vyřezávání) schodů a výztuh bazénu používáme jako jedna z mála firem v Evropě automatické CNC přístroje, díky čemuž je zajištěna prvotřídní kvalita a preciznost opracování materiálu.

Rozvod vody

V našich bazénech naleznete standardně 2 vratné trysky, 1 trysku pro proplach prostoru pod schody a 2 trysky pro víření nečistot u dna bazénu. U konkurenčních výrobků většinou naleznete pouze 2 vratné trysky.

ŽIVOTNOST

Díky výše uvedenému, můžete u našeho plastového bazénu počítat s životností minimálně 50 let. Životnost se dále odvíjí od celkové péče o bazén, způsobu používání chemie, zakrytí bazénu apod.